Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba atliko korupcijos rizikos analizę Anykščių, Biržų, Marijampolės ir Skuodo vietos veiklos grupių (VVG) veiklos ir Vidaus reikalų ministerijos atliekamos priežiūros srityse. 2023-05-11 išvada Nr. 4-01-3929.
Pateiktų rekomendacinio pobūdžio pasiūlymų įgyvendinimas 2023-08-25
Pateiktų rekomendacinio pobūdžio pasiūlymų įgyvendinimas 2024-05-27
Pateiktų rekomendacinio pobūdžio pasiūlymų įgyvendinimas 2024-12-10
Į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministeriją (toliau – VRM) gali kreiptis kiekvienas asmuo, kuris mano turįs žinių arba pagrįstų įtarimų apie BMVVG darbuotojų, valdymo organų padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.
Apie įtariamą galimai neskaidrų Europos Sąjungos fondų lėšų investavimą ar administravimą galima kreiptis vidiniais VRM kanalais:
Šiuo kanalu sudaryta galimybė informuoti apie pastebėtas veikas, turinčias korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos ar tarnybinio nusižengimo požymių ir kitus teisės aktų pažeidimus, susijusius su vidaus reikalų sistemos įstaigų veikla.
Bet kuriam asmeniui, kurį su VRM sieja ar siejo tarnybos ar darbo santykiai arba sutartiniai santykiai (konsultavimo, rangos, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.) bei kitiems asmenims yra sudarytos galimybės vidiniu VRM kanalu pateikti informaciją apie pastebėtus teisės pažeidimus: galbūt rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką; administracinį nusižengimą; tarnybinį nusižengimą ar darbo pareigų pažeidimą; šiurkštų privalomų profesinės etikos normų pažeidimą; ar kitą grėsmę viešajam interesui keliantį arba jį pažeidžiantį teisės pažeidimą, apie kuriuos sužinota iš savo turimų ar turėtų tarnybos, darbo arba sutartinių santykių su įstaiga. Suteiktos informacijos konfidencialumas garantuojamas.
Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.